• Language / язык
 
Choir: Chór "Psalmodia" Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Event location: Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie
Address: Kraków, ul. Totus Tuus
Country: Poland
Starting date: 2017-09-20
start Time: 18:00:00
Available translations:
Polish

Koncert TOTUS TUUS z okazji XVIII Zjazdu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych

Koncert TOTUS TUUS z okazji XVIII Zjazdu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych
W środę 20 września br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się koncert chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Występ uświetni XVIII Zjazd Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych.

W Krakowie w dniach od 19 do 21 września br. odbędzie się XVIII Zjazd Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Będzie w nim uczestniczyło 70 osób odpowiedzialnych za muzykę kościelną z niemal wszystkich diecezji w Polsce.

Chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie włączy się w te uroczystości dając koncert "TOTUS TUUS" w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, we środę 20 września o godz. 18.00 (po liturgii o godz. 17.00, którą zespół również uświetni swoim śpiewem). 
Na program koncertu złożą się antyfony maryjne, zarówno w formie chorału gregoriańskiego, jak i w opracowaniach kompozytorów muzyki dawnej i współczesnej. Będzie można usłyszeć dzieła Wacława z Szamotuł, Giovanniego Pierluigi da Palestriny, Romualda Twardowskiego, Tadeusza Paciorkiewicza i o. Dawida Kusza OP.
Koncert chóru PSALMODIA wpisuje się również w rocznicę 25-lecia Polskiej Federacji PUERI CANTORES.

Serdecznie zapraszamy!


Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych, zatwierdzonym przez Konferencję Episkopatu Polski. Stowarzyszenie tworzą księża, siostry zakonne, organiści, dyrygenci i duchowni odpowiedzialni za muzykę kościelną w poszczególnych diecezjach w Polsce. Celem stowarzyszenia jest m.in. troskę o dobro i piękno muzyki sakralnej.

See also
Pliki do pobrania:
Location


Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·