We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Address: Warszawa,
Country: Poland
Starting date: 2019-03-17
Available translations:
Polish

Koncert muzyki barokowej. Śpiewaj przez cały rok!

Koncert muzyki barokowej. Śpiewaj przez cały rok!
W niedzielę 17 marca o godz. 20.00 zapraszamy na koncert muzyki barokowej w ramach cyklu Śpiewaj przez cały rok! (Zakroczymska 1, Kościół Rzymskokatolicki Franciszkanów, w Warszawie). Po koncercie zbieramy datki na Fundusz Śpiewaj!

W programie koncertu utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego (1665-1734), Johanna Sebastiana Bacha (1685-1750) oraz pierwsze współczesne wykonanie nowo odkrytych nieszporów Szymona Ferdynanda Lechleitnera (I poł. XVIII w.) . Po koncercie zbieramy datki na Fundusz Śpiewaj! Zapraszamy!

Wystąpi mieszany chór kameralny Pośrodku Żywota, który działa w Podkowie Leśnej od 2002 roku. Repertuar zespołu to wielogłosowa muzyka dawna od średniowiecza do baroku, z przewagą utworów renesansowych a cappella.

Program:

część I
Polscy mistrzowie na tle epoki: Gorczycki/Bach

Grzegorz Gerwazy Gorczycki (1665-1734) Conductus funebris:
1. Subvenite sancti, 2. Libera me Domine, 3. In paradisum deducant te angeli, 4. Salve Regina

Johann Sebastian Bach (1685-1750) motety:
O Jesu Christ, mein’s Lebens Licht BWV 118 (231)
Lobet den Herrn BWV 230

część II
Muzyka odnaleziona

Szymon Ferdynand Lechleitner (I połowa XVIII wieku)
Vesperae de Communi et de Beatae Virginis Mariae ex Es (Nieszpory Es-dur):
1. Dixit Dominus, 2. Confitebor tibi. 3. Beatus vir, 4. Laudate pueri. 5. Laudate Dominum, 6. Laetatus sum, 7. Nisi Dominus, 8. Lauda Jerusalem, 9. Magnificat
prawykonanie współczesne
opracowanie manuskryptu Artur Małecki

Wykonawcy:
Barbara Zamek sopran
Aneta Łukaszewicz mezzosopran
Sylwester Smulczyński tenor
Łukasz Rynkowski bas-baryton
chór Pośrodku Żywota
zespół instr. dawnych pod kier. Mirosława Feldgebela
dyryguje Jadwiga Małecka

* Chór kameralny Pośrodku Żywota powstał w Podkowie Leśnej w 2002 r. z grupki przyjaciół uprawiających domowe śpiewanie. Członkowie chóru sami określili ramy repertuarowe i zatrudnili nauczycieli techniki wokalnej i śpiewu chóralnego. Od tamtej pory zespół rozrósł się z ośmiu do blisko dwudziestu osób, dorobił repertuaru prawie dwustu utworów muzyki dawnej, dał z górą setkę koncertów, głównie w Podkowie Leśnej i okolicach, ale również w Warszawie. Nazwa zespołu nawiązuje do antyfony wielkopostnej autorstwa Notkera Balbulusa, mnicha, poety i kompozytora z czasów Karola Wielkiego.

** Pośrodku Żywota – Towarzystwo Pieśni Dawnej jest stowarzyszeniem zawiązanym przez członków i sympatyków chóru w 2006 r. dla działalności społeczno-kulturalnej: szerzenia znajomości dawnej muzyki i kultury, przede wszystkim muzyki wokalnej średniowiecza i renesansu, oraz rozwijania wrażliwości muzycznej w społeczeństwie.

Location


Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·