We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

BeFour - BEFOUR

CountryPoland
CityPoznań
Zip code
Address
Phone number662536684
Skype
WWWhttp://
Emailbefourquartet@gmail.com
Choir typezespół wokalny
Age Groupdorośli
Exists since2011
Languages of communication Catalan, English, Polish, Russian, Spanish,
Entered 2015-03-23
Updated 2016-06-05
Moderator Brygida Sawicka-stępińska
Professionalno
Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
BeFour powstał spontanicznie w 2011 roku i od tego czasu równie entuzjastycznie działa, koncertując w niezmienionym i raczej niezmienialnym składzie: Kamila Tracewska, Karolina Piesik, Anna Komendzińska, Brygida Sawicka-Stępińska.

Przepis na sukces jest prosty – dziewczyny w sobie tylko znany sposób łączą swe różnorodne osobowości i muzyczne gusta w imię wspólnego celu: jedna śpiewa wysoko, druga głośno, trzecia z poprawnym tekstem. A Brygida śpiewa czysto. Panuje tu kontrolowana demokracja.

Kwartet wykonuje przede wszystkim muzykę a cappella, z pracy nad precyzją współbrzmienia żeńskich głosów czyniąc swe największe wyzwanie. Zespół gromadzi coraz bogatszy repertuar – począwszy od klasycznych kompozycji chóralnych przez muzykę latynoamerykańską, rozrywkową aż po ludową czy dawną… Gdy w literaturze pomysłów brakuje, tworzy własne aranżacje. Jednocześnie jednak BeFour chętnie podejmuje się udziału w rozmaitych muzycznych projektach wokalno-instrumentalnych, stając się zespołem coraz bardziej rozpoznawalnym wśród melomanów, nie tylko poznańskich. Dziewczęta współpracowały m.in. z: Jarkiem Kostką, Janem Adamczewskim, Markiem Kozłowskim, Jarosławem Wachowiakiem, Stanem Breckenridge’em, Michaelem McGlynnem, Fernandem Gil Estradą, Jorge Vegą, Piotrem Wizą, Ewą Fabiańską-Jelińską, TrombQuartet i z Chórem Kameralnym UAM.

To, co podkreślają słuchacze i sympatycy BeFour, to niewątpliwie niezwykle jednolita barwa i spójne brzmienie zespołu, co dowodzi, że jednogłos w czterogłosie jest możliwy do osiągnięcia. O tym, jak sprawdza się on w dosłownym rozumieniu, dziewczęta przekonywały się podczas kilkakrotnie wznawianego projektu Jarka Kostki "Hildegarda z Bingen – Wizje”, w ramach którego jako „głosy anielskie” wcielały się w średniowieczne wykonawczynie chorałowych kompozycji św. Hildegardy.

BeFour aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym tak międzynarodowym, jak i lokalnym. Wziął udział w międzynarodowym Festiwalu Chóralnym José María Bravo Márquez w Medellín (Kolumbia) oraz w „PER MUSICAM AD ASTRA” – II Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. M. Kopernika w Toruniu, zaś z XI Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego „In… canto sul Garda”, odbywającego się we Włoszech, przywiózł dwa złote dyplomy. Dla poznańskiej publiczności BeFour koncertował m.in. w trakcie 7 edycji „Poznańskiego Kolędowania”, podczas V Akademickich Gorzkich Żalów u Franciszkanów czy w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat" . W 2014 roku BeFour zdobył II miejsce i Złoty Dyplom na prestiżowym Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat 45”.
Successes
I miejsce w kategorii zespołów wokalnych w XXII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, styczeń 2016

Dwa Złote Dyplomy na XI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym "In... canto sul Garda", Riva del Garda, październik 2015

Złoty Dyplom na III Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym im. M. Kopernika w Toruniu "PER MUSICAM AD ASTRA", lipiec 2015

II miejsce i Złoty Dyplom w Ogólnopolskim Turnieju Chórów "Legnica Cantat 45", maj 2014
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·