• Language / язык

Chór Benedictus Lublin Dąbrowica

Benedictus

KrajPoland
MiastoDąbrowica
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttps://www.facebook.com/benedictusdabrowica/
Emailpawel.szalak@orange.pl
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowamiędzypokoleniowy
Istnieje od2006
Języki komunikacji English, Polish, Russian,
Wpisano 2016-07-13
Zaktualizowano 2016-07-15
Moderator Paweł Szalak
Profesjonalnynie
Dyrygent
Arkadiusz Poleszak

Chór Benedictus powstał w 2006 roku z inicjatywy ks. Proboszcza Andrzeja Sternika. Dyrygentem chóru od samego początku jest Pan Arkadiusz Poleszak- absolwent Muzykologii KUL. Jest to chór 4-ro głosowy i obecnie liczy 21 osób.
Osiągnięcia
Chór Benedictus nieustannie od 10 lat działa przy parafii Narodzenia NMP w Dąbrowicy. Współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Jastkowie.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu chórzystów grupa swoimi występami uświetnia imprezy gminne, oraz inne kulturalne wydarzenia odbywające się na ternie naszego regionu. Dysponując szerokim repertuarem bierze czynny udział w uroczystościach kościelnych, festiwalach.

Nasz sukces, to efekt ciężkiej pracy, zaangażowania i poświęcenia wielu osób. Chórzyści mimo własnych zajęć wspólnie pracują nad nowym repertuaru i doskonalą umiejętności śpiewu pod okiem fachowców.
Repertuar
W repertuarze chór posiada głównie utwory religijne: od średniowiecznych po współczesne. Śpiewa także pieśni świeckie. Na chwilę obecną w repertuarze chór posiada około 100 utworów i ciągle go poszerza. Główny cel chóru to oprawa muzyczna Mszy Świętych i uroczystości religijnych w rodzimej parafii.
Partnerzy
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze