• Language / язык

Chór Kameralny MediCoro - MEDICORO

MediCoro Chamber Choir

KrajPoland
MiastoBiałystok
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://medicoro.pl/
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowadorośli
Istnieje od2007
Języki komunikacji English, Polish,
Wpisano 2017-03-30
Moderator Lukasz Lada
Profesjonalnynie
Dyrygent
Bożenna Sawicka

Zespół powstał w 2007 roku i skupia lekarzy-miłośników śpiewu chóralnego. Jego członkowie wywodzą się z Chóru Akademickiego białostockiego Uniwersytetu Medycznego, który istnieje 65 lat i posiada w swoim dorobku liczne osiągnięcia. Repertuar zespołu kameralnego koncentruje się głównie na utworach sakralnych, muzyce dawnej i wykonawstwie motetowo-madrygałowym.

Chór Kameralny MediCoro zdobył: I miejsce na II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie (2008), I miejsce oraz statuetkę Złotej Polihymnii na Krakowskim Festiwalu Chóralnym (2010) oraz I Nagrodę podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Rybnicka Jesień Chóralna (2010), I miejsce (Złotą Wstęgę Solczy) na I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach (Litwa, 2012), Srebrny Medal na IX Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Varsovia Cantat (2013) Złota Longa na I Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej im. G.G. Gorczyckiego ,,Ars Longa” w Poznaniu (2015), I miejsce oraz wyróżnienie za kulturę brzmienia na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi (2016). Ponadto w 2011 roku Chór Kameralny MediCoro uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Musica Sacra w Wilnie. W roku 2009 zespół został zaproszony przez Wydawnictwo Muzyczne Triangiel do prawykonania zbioru Kolęd Hiszpańskich w opracowaniu kompozytora i chórmistrza Marcina Łukasza Mazura.

W listopadzie 2011 roku została wydana płyta CD Musica pro anima obejmująca dzieła sakralne kompozytorów Renesansu i Baroku w wykonaniu Chóru Kameralnego MediCoro oraz Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z udziałem zespołu instrumentalnego.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Bożenna Sawicka – prof. zw. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureatka wielu artystycznych nagród indywidualnych m.in. została uhonorowana Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej (2006), a także odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007), Medalem Złotym za długoletnią służbę przyznanym przez Prezydenta RP (2011), Medalem za Zasługi dla UMFC (2011), Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku (2012).
Osiągnięcia
2016
XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi
- I miejsce i Złoty Dyplom w Konkursie Zespołów Chóralnych (kat. zespoły kameralne)
- wyróżnienie za kulturę brzmienia

2015
I Ogólnopolski Konkurs Chóralny Muzyki Dawnej im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego „Ars Longa” w Poznaniu
- Złota Longa

2013
IX Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”
- Srebrny Medal w kategorii chórów kameralnych

2012
I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach
- Złota Wstęga Solczy w kategorii chórów kameralnych

2010
VI Międzynarodowy Festiwal „Rybnicka Jesień Chóralna”
- I miejsce i Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych – kameralnych
- Nagroda za najlepsze wykonanie utworu muzyki współczesnej

2010
I Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny – Cracovia Cantans
- I miejsce w kategorii chórów kameralnych
- statuetka Złotej Polihymnii

2008
II Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie
- I miejsce
Repertuar
Repertuar zespołu kameralnego koncentruje się głównie na utworach sakralnych, muzyce dawnej i wykonawstwie motetowo-madrygałowym.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze