• Language / язык

Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego - CHóR FUW

Choir of the Department of Physics - University of Warsaw

KrajPoland
MiastoWarszawa
Kod02-093
Adresul. Pasteura 5
Telefon
Skype
WWWhttp://www.chor.fuw.edu.pl
Emailchor@fuw.edu.pl
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowastudenci
Istnieje od2006
Języki komunikacji English, Polish,
Wpisano 2018-10-10
Moderator Katarzyna Płońska
Profesjonalnynie
Dyrygent
Katarzyna Płońska

Dni, godziny i miejsce prób chóru
Czwartek, godz. 17:30-20:00, Wydział Fizyki UW, ul. Pasteura 5
Opis
Chór Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego od ponad dwunastu lat łączy głosy fizyków i zaprzyjaźnionych z Wydziałem niefizyków. Rozmiłowani w badaniu i doświadczaniu fizycznych aspektów dźwięku, z przyjemnością wykonujemy utwory zarówno współczesnych kompozytorów (A. Koszewski, J. Rutter, M. Małecki, R. Twardowski, Ch. Lawry, K. Jenkins i in.), jak i tych nieco dawniejszych, w tym również dzieła z towarzyszeniem instrumentalnym („Gloria” A. Vivaldiego). Szczególną radość sprawia nam wykonywanie utworów napisanych specjalnie dla nas, wśród których jak dotąd jest „Fizyka chóralna” Jędrzeja Rocha Rocheckiego, opracowanie piosenki „Nie ma jak u mamy” tego samego kompozytora i pastorałka „Ogłaszamy dziś nowinę” Anny Huszczy.

Bierzemy udział w uroczystościach wydziałowych oraz rozmaitych uniwersyteckich inicjatywach. I tak na przykład z okazji 200-lecia UW wykonywaliśmy wybrane „Śpiewy historyczne” J.U. Niemcewicza ubrani w dziewiętnastowieczne stroje, innym razem na dachu BUW-u, w pięknych okolicznościach przyrody ilustrowaliśmy rozchodzenie się fal dźwiękowych. Z kolei na Uniwersytecie Dzieci opowiadaliśmy i demonstrowaliśmy studentom w wieku do dziesięciu lat, dlaczego śpiewanie w chórze jest takie fajne.

Naszą pasją dzielimy się także podczas corocznych „Chóralnych Akceleracji”, które organizujemy wraz z innymi chórami wydziałowym, z niezmiennym sukcesem już od dziesięciu lat. Mieliśmy też przyjemność muzykowania na olsztyńskim „Wielosztuku kulturalnym”, łódzkim „Cantate Lodziensis” (gdzie zostaliśmy laureatami trzeciego miejsca), warszawskim festiwalu „Cantate Domino” oraz w mnóstwie innych wspaniałych miejsc.

Jednym z naszych większych przeżyć muzycznych ostatniego czasu był udział w projekcie „Moc Klasyki”, w ramach którego byliśmy współwykonawcami wspaniałego dzieła „Carmina Burana” Carla Orffa.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies