• Language / язык

Chór Kameralny Armia św. Jerzego

CountryPoland
CityPoznań
Zip code60-389
AddressSwoboda 43a
Phone number695347635
Skype
WWWhttps://pl-pl.facebook.com/swobodapoznan/
Emailarmia.sw.jerzego@gmail.com
Choir typechór mieszany
Age Groupdorośli
Exists since2013
Languages of communication
Entered 2019-01-07
Moderator Przemysław Walendzik
Professionalno
Conductor
Damian Skoczypiec

Days and hours of choir repetitions
Wtorki, 19:20, salka parafialna przy kościele pw. Św. Jerzego w Poznaniu, ul. Swoboda 43a
Description
„Zespół wokalny Armia św. Jerzego” powstał w listopadzie 2013 roku przy parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu. Po pięciu latach działalności, w październiku 2018 r. przekształcił się w Chór Kameralny Armia św. Jerzego, a także powołano Stowarzyszenie Członków i Przyjaciół Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego” , którego jednym z głównych statutowych celów jest propagowanie kultury muzycznej poprzez organizację wydarzeń i koncertów w mieście Poznań, jak i poza jego granicami.

Założycielem i dyrygentem chóru jest pan Damian Skoczypiec, organista parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu, absolwent Archidiecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Poznaniu. Prezesem Stowarzyszenia jest pani Monika Pięta. Członkami chóru są miłośnicy śpiewu chóralnego – uczniowie, studenci i absolwenci poznańskich szkół i uczelni, reprezentujący różnorodne grupy zawodowe. Chór liczy obecnie 20 członków.

Działalność Chóru skupia się przede wszystkim na oprawie muzycznej licznych uroczystości religijnych i świeckich, a także animacji życia muzycznego wśród lokalnej społeczności. Występował wielokrotnie w kościołach na terenie miasta Poznania, m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Poznania na Wzgórzu Przemysła podczas obchodów 50-lecia koronacji cudownego obrazu, w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Poznaniu podczas koncertu kolęd, a także podczas święceń diakonatu i prezbiteratu w klasztorze w Obrze. Ponadto, zespół wielokrotnie występował w kościele Wniebowzięcia NMP w Łebie.

Chór od początku swojej działalności chętnie współpracuje z solistami i instrumentalistami, stanowiącymi krąg przyjaciół Armii św. Jerzego. Niejednokrotnie występował również na wspólnych Eucharystiach, nabożeństwach a także koncertach poznańskich chórów, w tym z Chórem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Chórem Parafii Farnej w Poznaniu, Chórem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Poznaniu, a także z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych RP i Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia.

Od 2015 roku Chór jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Pieśni Pasyjnych angażując i integrując w ten sposób poznańskiej środowisko chóralne.

„Zespół wokalny Armia św. Jerzego” jest trzykrotnym laureatem Konkursu Śpiewania Kolęd, który odbył się w ramach XVIII, XX i XXI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły w 2015, 2017 i 2018 roku w Koninie.
Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii zespołu była organizacja i udział w poznańskiej premierze „Jutrzni za nienarodzonych” Pawła Bębenka – dzieła oratoryjnego na chór, orkiestrę i solistów, którym dyrygował na specjalne zaproszenie sam kompozytor. Wydarzenie zostało nagrane i emitowane w Telewizji Trwam.

W 2018 r. z okazji 5 rocznicy powstania wydana została płyta pt. „Wdzięczni Bogu za wszystkie dary”.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register for free


Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies