We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Chór Kameralny Armia św. Jerzego

CountryPoland
CityPoznań
Zip code60-389
AddressSwoboda 43a
Phone number695347635
Skypehttps://pl-pl.facebook.com/armiaswjerzego
WWWhttps://armiaswjerzego.wixsite.com/chor
Emailarmia.sw.jerzego@gmail.com
Choir typechór mieszany
Age Groupdorośli
Exists since2013
Languages of communication English, German, Polish,
Entered 2019-01-07
Updated 2023-10-29
Moderator Przemysław Walendzik
Professionalno
Conductor
Damian Skoczypiec

Days and hours of choir repetitions
Środy, godz. 19:00, niedziele godz. 17:00, salka parafialna przy kościele pw. Św. Jerzego w Poznaniu, ul. Swoboda 43a
Description
„Zespół wokalny Armia św. Jerzego” powstał w listopadzie 2013 roku przy parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu. Po pięciu latach działalności, w październiku 2018 r. przekształcił się w Chór Kameralny Armia św. Jerzego, a także powołano Stowarzyszenie Członków i Przyjaciół Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego” , którego jednym z głównych statutowych celów jest propagowanie kultury muzycznej poprzez organizację wydarzeń i koncertów w mieście Poznań, jak i poza jego granicami. Od listopada chór działa w ramach Stowarzyszenia Pro Musica Et Cultura.

Założycielem i dyrygentem chóru jest pan Damian Skoczypiec, organista parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu, absolwent Archidiecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Poznaniu, student Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prezesem Stowarzyszenia jest pani Monika Dolata. Członkami chóru są miłośnicy śpiewu chóralnego – uczniowie, studenci i absolwenci poznańskich szkół i uczelni, reprezentujący różnorodne grupy zawodowe. Chór liczy obecnie 13 członków.

Działalność Chóru skupia się przede wszystkim na oprawie muzycznej licznych uroczystości religijnych i świeckich, a także animacji życia muzycznego wśród lokalnej społeczności. Występował wielokrotnie w kościołach na terenie miasta Poznania, m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Poznania na Wzgórzu Przemysła podczas obchodów 50-lecia koronacji cudownego obrazu, w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Poznaniu podczas koncertu kolęd, a także podczas święceń diakonatu i prezbiteratu w klasztorze w Obrze. Ponadto, zespół wielokrotnie występował w kościele Wniebowzięcia NMP w Łebie.

Chór od początku swojej działalności chętnie współpracuje z solistami i instrumentalistami, stanowiącymi krąg przyjaciół Armii św. Jerzego. Niejednokrotnie występował również na wspólnych Eucharystiach, nabożeństwach a także koncertach poznańskich chórów, w tym z Chórem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Chórem Parafii Farnej w Poznaniu, Chórem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Poznaniu, a także z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych RP i Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia.

Od 2015 roku Chór jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Pieśni Pasyjnych angażując i integrując w ten sposób poznańskiej środowisko chóralne. Natomiast w listopadzie 2022 r. zorganizuje I Ogólnopolski Festiwal Chóralny Pieśni Patriotycznej MUSICA PATRIAE Poznań 2022.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii zespołu była organizacja i udział w poznańskiej premierze „Jutrzni za nienarodzonych” Pawła Bębenka – dzieła oratoryjnego na chór, orkiestrę i solistów, którym dyrygował na specjalne zaproszenie kompozytor.

W 2018 r. z okazji 5 rocznicy powstania wydana została płyta pt. „Wdzięczni Bogu za wszystkie dary”, natomiast w 2020 r. wydana została płyta "Kolędy".
Successes
„Zespół wokalny Armia św. Jerzego” jest trzykrotnym laureatem Konkursu Śpiewania Kolęd, który odbył się w ramach XVIII, XX i XXI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły w 2015, 2017 i 2018 roku w Koninie.

W październiku 2021 r. chór zdobył Srebrne Pasmo oraz Puchar Burmistrza Miasta Chełmno podczas XIII Ogólnopolskiego Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni.

We wrześniu 2023 r. zdobył Srebrne Pasmo podczas Lubuskiego Święta Pieśni - XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie.

Zdobycie Złotego Pasma, Nagrody specjalnej Starosty Powiatu Rawickiego oraz GRAND PRIX podczas V Wielkopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Rawiczu, 28 października 2023 r.

Chór jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Pieśni Patriotycznej MUSICA PATRIAE, którego pierwsza edycja odbyła się 19 listopada 2022 r. gromadząc 17 chórów z całego kraju. 18 listopada 2023 r. odbędzie się II edycja wydarzenia.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·