We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Echo Arioso, chór mieszany im. Stanisława Moniuszki - ECHO ARIOSO

EchoArioso

CountryPoland
CityStargard
Zip code73-110
AddressDom Kultury Kolejarza, ul. Szczecińska 17
Phone number+48609754837
Skype
WWWhttp://echo-arioso.pl
Emailiwonawawruszczak@wp.pl echo.arioso.50@gmail.com
Choir typechór mieszany
Age Groupmiędzypokoleniowy
Exists since1972
Languages of communication English, Polish, Russian,
Entered 2023-04-27
Moderator Iwona Wawruszczak
Professionalno
Conductor
Jerzy Krawczyński

Days and hours of choir repetitions
poniedziałki i czwartki od 18.00 do 20.00; Dom Kultury Kolejarza, Stargard, ul. Szczecińska 17
Description
Chór mieszany; podejmuje się wykonywania utworów klasycznej literatury chóralnej. Z dużym powodzeniem zespół wykonuje utwory świeckie, sakralne, okolicznościowe i ludowe takich mistrzów jak: Mikołaj Gomółka, Jan Sebastian Bach, Johanes Brahms, Stanisław Moniuszko oraz twórców współczesnych -Józefa Świdra, Jana Żukowskiego, Andrzeja Koszewskiego, Tadeusza Sygietyńskiego, Marka Jasińskiego.
Successes
Znacząca pozycja Chóru jest zasługą wszystkich członków zespołu działających pod kierunkiem ofiarnie pracujących kolejnych 6 dyrygentów, 8 prezesów oraz owocnej współpracy z Dyrektorem Domu Kultury Kolejarza Stanisławem Bartniczakiem.
Mijały lata, chór coraz więcej koncertował a forma artystyczna zespołu ciągle rosła. Uczestnictwo w wielu międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych festiwalach, przeglądach i zlotach pozwoliło zdobyć wiele wyróżnień i pochlebnych recenzji. Chór jest odznaczony Brązową, Srebrną i Złotą Honorową Odznaką PZCHiO i wyróżniony Dyplomem Brązowym w Konkursie Musica Sacra w ramach 43 Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w 2008 roku. Chór zdobył Brązowe Pasmo w Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej w 2015 r. oraz Dyplom Brązowy w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w 2019 r.
Za sukcesy artystyczne na scenach krajowych, w uznaniu zasług na rzecz rozwoju i promocji stargardzkiej kultury muzycznej, Prezydent Miasta – pan Sławomir Pajor – przyznał Chórowi „Echo – Arioso” nagrodę dla Stargardzkich Artystów, Twórców i Animatorów Kultury za rok 2010.
Za szczególne osiągnięcia artystyczne i działalność kulturalną, Chór Echo-Arioso został odznaczony Brązowym Medalem ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Repertoire
Utwory klasycznej literatury chóralnej. Z dużym powodzeniem zespół wykonuje utwory świeckie, sakralne, okolicznościowe i ludowe.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·