• Language / язык

Chorus Sancto Gregorius

KrajPoland
MiastoBytom
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://www.chor.neostrada.pl/
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od0
Języki komunikacji
Wpisano 2008-09-22
Zaktualizowano 2009-03-02
Moderator Justyna Dziuma
Andrzej Balon
Profesjonalnynie
Dyrygent
Zbigniew Antoni Schultz

Chór mieszany im. Św. Grzegorza I Wielkiego przy bytomskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa powstał 24 lutego 2003r. Był jedną z inicjatyw zmierzających do przygotowania i uświetnienia Jubileuszu 100- lecia kościoła i parafii w Bytomiu - Szombierkach. Pod przewodnictwem pana dyrygenta Zbigniewa Schultza grupa ok. 40 osób rozpoczęła regularne próby. Początki nie były łatwe, ponieważ tylko część uczestników miała pewne doświadczenie w śpiewie chóralnym. Stopniowo jednak trudności były przezwyciężane i chór wystąpił po raz pierwszy na Mszy Św. z okazji urodzin Proboszcza ks. Antoniego Kopca w dniu 26 marca 2003.r. Kolejnym wyzwaniem dla chórzystów było Triduum Paschalne i Wielkanoc 2003.r. Jednak najpełniej chór zaprezentował się parafianom podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce 4 stycznia 2004.r. Składał się on z 14 kolęd min. \"Dziecina mała\", \"Kolęda krakowska\", \"Adoracja ptaszków u żłóbka\", \"Któż o tej dobie\". Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem a na zakończenie publiczność zaśpiewała wspólnie z chórzystami \"Cichą noc\" w pięknej scenerii świec rozświetlających zaciemnione wnętrze kościoła. Tydzień później ten sam koncert zaprezentowaliśmy w Bazylice M.B.Piekarskiej w Piekarach Śląskich. Był to nasz pierwszy występ poza naszą parafią i stanowił dla nas duże przeżycie. W roku 2004 chór św. Grzegorza na stałe wpisał się już w kalendarz uroczystości i świąt w macierzystej parafii. Dużą niespodzianką była przygotowana przez nas Pasja wg. Ewangelii św. Mateusza w opr. Karola Hoppego. Zaśpiewaliśmy ją w Niedzielę Palmową oraz podczas celebracji Wielkiego Piątku. Odbyliśmy również pielgrzymkę na Górę św. Anny z okazji XXVIII zjazdu chórów kościelnych. Z powodzeniem wystąpiliśmy tam przed publicznością zgromadzoną w auli Domu Pielgrzyma. Rok 2005 upłynął nam pod znakiem Jubileuszu 100-lecia naszego kościoła. Główne uroczystości odbyły się 20 czerwca a przewodniczył im biskup gliwicki Jan Wieczorek.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze