• Language / язык

Chór \"Harfa\" przy parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie

KrajPoland
MiastoImielin
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://www.chorharfa.pl/
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od1961
Języki komunikacji Polish,
Wpisano 2008-09-22
Zaktualizowano 2009-01-27
Moderator Justyna Dziuma
Profesjonalnynie
Dyrygent
Roman Jochymczyk

Chór parafialny „Harfa\" przy kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie został założony w 1961 roku, przez ówczesnego organistę Bronisława Fabię, stając się kontynuatorem sięgających początków XX wieku tradycji śpiewaczych Imielina.

Początkowo był to około 40-osobowy zespół męski, który w roku 1972 został przekształcony w chór mieszany. „Harfa\" od początków swego istnienia jest związana z macierzystym kościołem, śpiewa w nim od 44 lat w każdą niedzielę i święta. W latach 70-tych zespół zaczął również wyjeżdżać z koncertami do pobliskich miejscowości, współpracować z innymi chórami. Obecnie chór „Harfa\" liczy ok. 40 członków, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Roman Jochymczyk (od 1991 r.), a prezesem Rafał Nowrocki. Szeroki repertuar zespołu pozwala mu występować z koncertami poświeconymi muzyce klasycznej, kolędom, pieśniom maryjnym i in. Chór chętnie również uświetnia swoim śpiewem różnego rodzaju uroczystości kościelne i świeckie.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze