• Language / язык

Parafialny Chór "Sośnica"

KrajPoland
MiastoGliwice
Kod44-119
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://www.nmpww.com/index.php?page=grupy,chor
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od1991
Języki komunikacji English, Polish,
Wpisano 2009-02-15
Moderator Krzysztof Konopacki
Profesjonalnynie
Dyrygent
Anna Kwiatkowska

Parafialny Chór "Sośnica" powstał w październiku 1991 roku, z inicjatywy ówczesnego wikarego ks. Jana Palusa i pani Anny Kwiatkowskiej. Pani Anna Kwiatkowska - organistka w kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy, przez cały czas działalności chóru zajmuje się pracą dydaktyczną i jest dyrygentem chóru. Naszym śpiewem uświetniamy ważniejsze nabożeństwa i uroczystości parafialne. Każdego roku przedstawiamy naszym parafianom efekt pracy w postaci koncertu kolęd. Gdy tylko jest sposobność wyjeżdżamy z pieśnią chóralną do innych parafii. Wielkim przeżyciem dla nas była możliwość włączenia się w gigantyczny chór, by zaśpiewać Ojcu Świętemu na lotnisku w Gliwicach. Powyższe zaowocowało również w przyjaznych stosunkach z innymi chórami.

W 2001 roku chór nasz przystąpił do Gliwicko - Zabrskiego Okręgu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Działalność w PZChiO dało nam wiele satysfakcji w wspólnym koncertowaniu.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze