We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Chór Mieszany MONIUSZKO

Mixed Choir MONIUSZKO

CountryPoland
CityCzechowice-Dziedzice
Zip code
Address
Phone number
Skype
WWWhttp://www.moniuszko.win.pl/
Email
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since1955
Languages of communication Polish,
Entered 2009-04-05
Updated 2012-01-02
Moderator Dariusz Dzida
Professionalno
Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
Idea powstania chóru zrodziła się w 1955 r., a od roku 1975 patronuje mu Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.
Założycielem i pierwszym dyrygentem chóru był prof. Józef Świder kompozytor, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach.
Zespół wykonuje muzykę różnych epok, o różnej fakturze i charakterze. W ciągu 50 lat wystąpił ponad 1000 razy (średnio 20 razy w roku), aktywnie udzielając się na polu upowszechniania kultury muzycznej w kraju, a także poza jego granicami. Chór śpiewał m.in. w Niemczech, Czechosłowacji, Francji, Austrii, we Włoszech, natomiast w kraju uczestniczył w konkursach i festiwalach muzycznych, przeglądach i wieczorach kolędowych oraz w imprezach organizowanych przez miasto Czechowice-Dziedzice.
„Muzyka łagodzi obyczaje” – to nasza dewiza. Staramy się o tym zawsze pamiętać, dlatego też w naszych szeregach jest miejsce dla młodzieży oraz osób w średnim i dojrzałym wieku. To wielkie wyzwanie dla nas wszystkich. Uważamy bowiem, iż muzyka, jedna z najpiękniejszych sztuk, powinna być dostępna dla wielu pokoleń. Do jej tworzenia powinni mieć dostęp ludzie młodzi i dojrzali wiekiem, gdyż takich samych mamy również odbiorców tej sztuki a oczekiwania ich są bardzo zróżnicowane.
Successes
Dokonania chóru zostały docenione w 2002 r. przez władze miasta nagrodą „Promotio Urbis".
Repertoire
Jesteśmy zespołem otwartym na różne gatunki muzyki. W swym repertuarze posiadamy dzieła wielkich klasycznych kompozytorów takich jak G.F.Haendel, W.A.Mozart, utwory pochodzące z gatunku musicalu, opracowania popularnych utworów, pieśni ludowych oraz najpiękniejsze polskie kolędy..
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·