• Language / язык

Chór Mieszany MONIUSZKO

Mixed Choir MONIUSZKO

KrajPoland
MiastoCzechowice-Dziedzice
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://www.moniuszko.win.pl/
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od1955
Języki komunikacji Polish,
Wpisano 2009-04-05
Zaktualizowano 2012-01-02
Moderator Darek Dzida
Profesjonalnynie
Idea powstania chóru zrodziła się w 1955 r., a od roku 1975 patronuje mu Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.
Założycielem i pierwszym dyrygentem chóru był prof. Józef Świder kompozytor, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach.
Zespół wykonuje muzykę różnych epok, o różnej fakturze i charakterze. W ciągu 50 lat wystąpił ponad 1000 razy (średnio 20 razy w roku), aktywnie udzielając się na polu upowszechniania kultury muzycznej w kraju, a także poza jego granicami. Chór śpiewał m.in. w Niemczech, Czechosłowacji, Francji, Austrii, we Włoszech, natomiast w kraju uczestniczył w konkursach i festiwalach muzycznych, przeglądach i wieczorach kolędowych oraz w imprezach organizowanych przez miasto Czechowice-Dziedzice.
„Muzyka łagodzi obyczaje” – to nasza dewiza. Staramy się o tym zawsze pamiętać, dlatego też w naszych szeregach jest miejsce dla młodzieży oraz osób w średnim i dojrzałym wieku. To wielkie wyzwanie dla nas wszystkich. Uważamy bowiem, iż muzyka, jedna z najpiękniejszych sztuk, powinna być dostępna dla wielu pokoleń. Do jej tworzenia powinni mieć dostęp ludzie młodzi i dojrzali wiekiem, gdyż takich samych mamy również odbiorców tej sztuki a oczekiwania ich są bardzo zróżnicowane.
Osiągnięcia
Dokonania chóru zostały docenione w 2002 r. przez władze miasta nagrodą „Promotio Urbis".
Repertuar
Jesteśmy zespołem otwartym na różne gatunki muzyki. W swym repertuarze posiadamy dzieła wielkich klasycznych kompozytorów takich jak G.F.Haendel, W.A.Mozart, utwory pochodzące z gatunku musicalu, opracowania popularnych utworów, pieśni ludowych oraz najpiękniejsze polskie kolędy..
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze