We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Chór Mieszany KRZEMIEŃ

CountryPoland
CityKrzemieniewo
Zip code64-120
Addressprzy Gminnym Centrum Kultury w Krzemieniewie
Phone number65 536 06 77
Skype
WWWhttp://www.krzemien.eu
Emailchor@krzemien.eu
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since1997
Languages of communication English, German, Polish, Russian,
Entered 2008-09-22
Updated 2012-10-09
Moderator Justyna Dziuma
Kinga Para
Professionalno
Conductor
Hanna Markowska

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
Chór mieszany "Krzemień" z Krzemieniewa, działający przy Gminnym Centrum Kultury, zawiązał się spontanicznie 1 października 1997 r. Obecnie liczy ok. 30 osób, tworzących barwną wielopokoleniową społeczność, połączoną pasją wspólnego śpiewania.
Twórcą i dyrygentem chóru jest Hanna Markowska - absolwentka Poznańskiej Akademii Muzycznej, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki. W 2004 r. została uhonorowana nagrodą dla najlepszego dyrygenta XXIX Święta Pieśni i Muzyki Południowo-Zachodniej Wielkopolski.
W rodzinnym środowisku chór "Krzemień" chce wzruszać, bawić i rozśmieszać, a przy okazji zabrać słuchaczy na przejażdżkę kulturalną. Z niesłabnącym apetytem kosztuje coraz to nowe smaki muzyczne, czerpiąc z tego nieskrywaną radość. Zespół co roku organizuje wspaniałe Bale Karnawałowe, które stały się już tradycją, podobnie, jak warsztaty wokalne w Kletnie (Kotlina Kłodzka), gdzie chórzyści doskonalą swoje umiejętności i dopracowują repertuar.
Successes
Chór "Krzemień" kilkakrotnie zdobywał laury dorocznego święta Pieśni i Muzyki Południowo-Zachodniej Wielkopolski, a w 2003 r. został wyróżniony za interpretację utworu ludowego podczas XIV Wielkopolskich Konfrontacji Chórów w Kole. W styczniu 2005 r. zespół uczestniczył w biciu rekordu Guinnessa w śpiewaniu kolęd i pastorałek.
W 2007 r., z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia, chór wydał pamiątkową płytę z wybranymi utworami; wiosną 2012 r. nagrał natomiast demo na potrzeby II Międzyrzeckiej Uczty Chórów Amatorskich MUCHA.
Repertoire
Repertuar "Krzemienia" obejmuje literaturę muzyczną różnych epok i stylów: od utworów sakralnych, poprzez pieśni wybitnych polskich kompozytorów (S. Moniuszko, F. Chopin), aż po ludowe przyśpiewki. Chór wykonuje także utwory obcojęzyczne, m.in. po francusku, holendersku i bułgarsku.
"Krzemień" najczęściej koncertuje w Wielkopolsce, przygotowując koncerty autorskie, biorąc udział w przeglądach chórów oraz zapewniając oprawę muzyczną lokalnych uroczystości; oklaskiwała go jednak również publiczność w Niemczech, Bułgarii i Holandii.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·