• Language / язык

Chór X LO

KrajPoland
MiastoBiałystok
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://
Email
Typ chóruchór żeński
Grupa wiekowa----
Istnieje od2004
Języki komunikacji Polish,
Wpisano 2009-10-17
Zaktualizowano 2010-06-21
Moderator Aneta Rutkowska
Profesjonalnynie
Dyrygent
dr Anna Olszewska

Dni, godziny i miejsce prób chóru
Do uzupełnienia
Opis
Od stycznia 2007 r. chór uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Chór jest pomysłodawcą i głównym wykonawcą w realizowanym na terenie X LO projekcie artystycznym „Spotkania z muzyką w X LO”. Członkinie chóru otrzymują stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku przyznawane uczniom uzdolnionym artystycznie.
Osiągnięcia
2010
III miejsce w kategorii Chóry młodzieżowe w Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Krakowie
Laureat w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Święto Pieśni” – eliminacjach do XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Jury Konkursu po przesłuchaniu nagrania utworów śpiewanych przez chór zakwalifikowało go do finału Konkursu, który odbędzie się we wrześniu 2010 r.

2009
Złoty Dyplom i Nagroda Główna oraz Wyróżnienie za najlepszą interpretację utworu obowiązkowego w VI Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych.

Złoty kamerton, Nagroda specjalna za najlepsze prawykonanie utworu inspirowanego polską muzyką ludową oraz Nagroda specjalna dla najlepszego chóru szkolnego za bardzo wysokie walory wykonawcze prezentacji artystycznej (przyznane przez nieoficjalne jury) podczas XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

Laureat w Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Święto Pieśni” – eliminacjach do XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży.

Udział Chóru w koncercie plenerowym w ramach 44. edycji Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”.

2008
Złoty Dyplom i Nagroda Główna w V Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Szkolnych „Kolędy i Pastorałki” uczestniczących w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”.

II miejsce w IV Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantus”.

Złoty Dyplom i Nagroda Główna w IV Przeglądzie Chórów Szkolnych uczestniczących
w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”.

II miejsce w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Udział Chóru w koncercie „Kocham Cię, Polsko!” w Filharmonii Narodowej w gronie najlepszych chórów, biorących udział w programie „Śpiewająca Polska”.
Repertuar
W repertuarze zespołu znajdują się utwory a cappella różnych epok i stylów muzycznych, a także utwory wokalno-instrumentalne.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies