We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Młodzieżowy Chór "Scherzo"

The Youth Choir "Scherzo"

CountryPoland
CityNowy Sacz
Zip code33-300
AddressJana Długosza 5
Phone number503 102 420
Skype
WWWhttp://scherzo.art.pl
Emailscs@scherzo.art.pl
Choir typechór mieszany
Age Groupmłodzież
Exists since1987
Languages of communication English, Polish, Russian,
Entered 2008-09-22
Updated 2020-01-24
Moderator Justyna Dziuma
Andrzej Citak
Professionalno
Conductor
dr Andrzej Citak

Days and hours of choir repetitions
środy 14-17:30, piątki 13:30-15:30, soboty 9-11, sala nr 12 w I Liceum
Description
Młodzieżowy Chór „Scherzo” I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu powstał w 1987 r. Jest chórem mieszanym zrzeszającym młodzież sądeckich szkół. Liczy około 45 osób w wieku 14-19 lat.
Successes
Chór „Scherzo” jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych m.in. zdobył 4-krotnie „Srebrny Kamerton”, a w 2013 r. „Złoty Kamerton” na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych w Bydgoszczy, w 2006 r. zajął III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chórów w Neerpelt (Belgia), a w 2016 r. II miejsce na Międzynarodowym Konkursie w Lloret de Mar (Hiszpania), w 2004 r. zdobył I miejsce i Specjalne Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Chórów w Rzeszowie, a w 2005 i 2014 r. Nagrodę Specjalną oraz Nagrodę „Odkrycie BIM” Międzynarodowego Festiwalu „Bydgoskie Impresje Muzyczne”. Na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu zdobył 5 Złotych, 7 Srebrnych oraz 4 Brązowe „Harfy Eola”, zaś w 2005 r. został laureatem nagrody „Grand Prix” tego festiwalu. Na Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat” wystąpił dwukrotnie zdobywając w 1995 r. wyróżnienie oraz I miejsce kategorii chórów młodzieżowych w 2006 roku. Chór nagrał i wydał 6 płyt CD ze swoim repertuarem. Za swoją dotychczasową działalność chór „Scherzo” został uhonorowany m.in. Medalem 700-lecia Nowego Sącza i Medalem Województwa Małopolskiego
Repertoire
Oprócz pełnego składu koncertowego, zespół pracuje również w dwóch formacjach: jako zespół wokalny i chór kameralny wykonujące głównie muzykę dawną. Repertuar zespołu obejmuje głównie muzykę polską okresu Renesansu oraz współczesną. Zespół wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą m. in. w Niemczech, Włoszech, Francji, Belgii, Anglii, Hiszpanii, Norwegii, Bułgarii i Ukrainie.
Partners
W 1996 roku powstało Stowarzyszenie, zrzeszające głównie rodziców, które wspiera chór organizacyjnie. Zespół od wielu lat realizuje koncerty i projekty m.in. w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży oraz z cyklu „Spotkania Muzyczne Miast Partnerskich”. Od 2006 r. Chór „Scherzo” jest członkiem Federacji Chórów „Pueri Cantores”. Szeroka działalność zespołu jest wspierana dotacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Samorządu miasta Nowego Sącza oraz darowiznami sponsorów. Głównym sponsorem choru jest firma FAKRO.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·