We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Chór kameralny Cantores Opolienses LEGENDA

CountryPoland
CityOpole
Zip code
Address
Phone number
Skype
WWWhttp://www.mdk.punkt.pl/zajecia/legenda.html
Email
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since0
Languages of communication
Entered 2008-09-22
Moderator Justyna Dziuma
Professionalno
Conductor
Elżbieta Willim

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
działa pod kierunkiem Elżbiety i Alfreda Willimów przy Centrum Kultury i Edukacji \"Wyspa\" w Opolu, pod patronatem Filharmonii Opolskiej. Zespół kontynuuje bogate, 25-letnie tradycje dziewczęcego chóru Schola Cantorum Opoliensis \"LEGENDA\", którego wysoki poziom artystyczny potwierdziły liczne nagrody i wyróżnienia, zdobywane na konkursach w kraju i za granicą (wśród nich 14 złotych medali).

Dzięki współpracy z Filharmonią Opolską skład chóru został rozszerzony o głosy męskie, i od 1994 r. chór wykonywał zarówno utwory a cappella, jak i wielkie dzieła oratoryjno-kantatowe z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Obecnie \"LEGENDA\" to kameralny chór mieszany, obejmujący ok. 20 członków. W skład zespołu wchodzą - obok uczniów i studentów - przedstawiciele różnych zawodów, zarówno amatorzy, jak i zawodowi muzycy.

Zespół posiada bogaty i zróżnicowany repertuar obejmujący muzykę różnych epok i okresów historycznych, od renesansu po współczesność. Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka polska i twórczość kompozytorów związanych ze Śląskiem, jak J. Elsner, G.G. Gorczycki, G.Ph. Telemann, J.I. Schnabel, J. Świder. Chór uprawia również muzykę zakorzenioną w szeroko rozumianej tradycji (m.in. utrwalił na płytach CD cykl staropolskich pieśni wielkopostnych oraz muzykę przeznaczoną na okres Bożego Narodzenia). Wykonuje utwory należące do kanonu muzyki wokalnej - arcydzieła Palestriny, Schütza, Vivaldiego, Mozarta i Brucknera. Popisową pozycję programu stanowią wirtuozowskie barokowe koncerty wokalne M. Mielczewskiego i J. Różyckiego. W kręgu zainteresowań programowych chóru znajdują się także mniej znane i niesłusznie zapomniane utwory, wyszukiwane i \"odkrywane\" na nowo. W ten sposób w jego repertuarze pojawiły się kompozycje niemieckich twórców - G.A. Homiliusa i J. Rheinbergera, których twórczość - mało znana w Polsce - przeżywa w Europie Zachodniej prawdziwy renesans.

Zespół czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, koncertuje w Filharmonii Opolskiej i uświetnia swymi występami ważne i prestiżowe uroczystości oraz imprezy środowiskowe. Często występuje w kościołach dając koncerty muzyki sakralnej i uczestnicząc śpiewem liturgicznym w mszach świętych i innych nabożeństwach.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·