We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Jasielski Chór Kameralny

CountryPoland
CityJasło
Zip code38-200
AddressJabłonica 23
Phone number603378169
Skype
WWWhttp://januszwierzgacz.pl
Emailj.wierzgacz@wp.pl
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since2007
Languages of communication Czech, English, French, German, Greek, Italian, Polish, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Ukrainian,
Entered 2011-03-20
Moderator Yanusz Wierzgacz
Professionalno
Conductor
Janusz Wierzgacz

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
Jasielski Chór Kameralny

Jasielski Chór Kameralny został założony w 2007 roku przez dyrygenta i kompozytora Janusza Wierzgacza (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewak Chóru Polskiego Radia, dyrygent Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ i Chóru Camerata Iagellonica).
Chór ten działa przy Klasztorze oo Franciszkanów pod wezwaniem św. Antoniego w Jaśle, wykonując muzykę klasyczną, jak również utwory skomponowane przez Janusza Wierzgacza z myślą o tym zespole.
Jasielski Chór Kameralny tworzą m.in. absolwenci i uczniowie szkół muzycznych. Wraz z chórem powstała Jasielska Orkiestra Kameralna, która towarzyszy chórowi w dużych projektach oratoryjnych.
Zespoły te wspólnie wykonują takie projekty autorskie jak: Oczami miłości, Dziękuję za wszystko – do słów ks. Jana Twardowskiego. Utwory te cieszą się dużą popularnością, m.in. ze względu na udział w nich śpiewaków Opery Krakowskiej.
Jasielski Chór Kameralny jest w trakcie nagrania albumu CD z utworami opracowanymi przez nieżyjącego już prof. Władysława Świstaka – wybitny kompozytor, organista i pedagog działający przed laty w Jaśle.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·