• Language / язык

Kontrapunkt

KrajPoland
MiastoEłk
Kod19-300
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://kontrapunkt.elczanie.pl
Emailkontrapunkt@gmail.com
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od2003
Języki komunikacji English, French, German, Italian, Polish, Russian,
Wpisano 2011-07-29
Moderator Urszula Markoń
Profesjonalnynie
Dyrygent
Rafał Sulima

Chór Kontrapunkt składa się z czterdziestu osób i jest stowarzyszeniem ludzi kochających muzykę chóralną. Od roku 2006 Kontrapunkt działa w pod egidą Ełckiego Towarzystwa Muzycznego. Członkowie zespołu mają różne doświadczenie chóralne. Są w Kontrapunkcie dawni członkowie chórów akademickich, parafialnych, szkolnych, także niedoświadczeni chórzyści, stawiający tu swoje pierwsze kroki w sztuce chóralnej. Członkowie chóru wykonują różne zawody. Łączy ich śpiew i serdeczna przyjaźń.
Osiągnięcia
Kontrapunkt koncertuje w Ełku i okolicach tworząc oprawę muzyczną wielu uroczystości także za granicą. Do najważniejszych wydarzeń w życiu chóru należą: koncerty w Bazylice i sali Ojca Kordeckiego na Jasnej Górze, w ramach XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (2004), udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej "Łapskie Te Deum", koncerty w Niemczech i w Polsce z orkiestrą Werner Jaeger Gymnasium i Niederrheinchor z Nettetal - miastem partnerskim Ełku. Chór koncertował także w Wilnie na zaproszenie Związku Polaków na Litwie. Ważnym przedsięwzięciem chóru było uczestnictwo w międzynarodowym koncercie w Viersen (Niemcy) z okazji Dnia Europejskiego, gdzie połączone chóry z Niemiec, Litwy, Wielkiej Brytanii i Polski (Kontrapunkt) wykonały kantatę sceniczną Carla Orffa "Carmina Burana" - (2009). Niewątpliwym sukcesem chóru jest BRĄZOWY DYPLOM IX Miedzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (2010). Do szczególnie ważnych wydarzeń należy zaliczyć również koncerty: inaugurujący i finałowy w ramach XXII Świętolipskich Wieczorów Muzycznych (2010).

Rafał Sulima to organista i dyrygent chóru. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku w trzech specjalnościach: organy w klasie profesor Marii Terleckiej w 2003 roku, muzyka kościelna pod kierunkiem prof. Michała Dąbrowskiego w 2004 roku, śpiew solowy pod kierunkiem prof. Cezarego Szyfmana w 2008 roku. W roku 2001 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na III Ogólnopolskim Konkursie Organistów „Pro Organo 2007" zajął pierwsze miejsce, zdobywając nagrodę Grand Prix. Rafał Sulima jest również laureatem Konkursu „Primus Inter Pares” w roku 2004. Obecnie jest wykładowcą improwizacji, śpiewu i akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. W swoim dorobku artystycznym ma liczne koncerty organowe, kameralne, także wokalne. Artysta wielokrotnie występował w Polsce, m.in. z Chórem Filharmonii i Opery Podlaskiej oraz chórami akademickimi. Od roku 2003 jest organistą w Świętej Lipce, gdzie oprócz tradycyjnych obowiązków liturgicznych, prezentuje brzmienie wspaniałych i znanych w kraju i za granicą, barokowych organów.
Repertuar
Repertuar chóru jest bardzo różnorodny. Znaczną jego część stanowi muzyka sakralna, ale chór często i chętnie sięga też po muzykę ludową, klasyczną, miniatury romantyczne, czy muzykę rozrywkową. Wykonuje również muzyke dawną i utwory gospel, preferując we wszystkich gatunkach polską literaturę chóralną.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze