We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Chór Nauczycielski CON ANIMA - CON ANIMA

Teacher's Choir CON ANIMA

CountryPoland
CityToruń
Zip code
Address
Phone number
Skype
WWWhttp://www.conanima.za.pl/
Email
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since1985
Languages of communication Polish,
Entered 2012-06-21
Moderator Dobry Duch
Professionalno
Conductor
Janusz Heyka

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
W latach 1982-84 wielokrotnie podejmowano próby założenia nauczycielskiego chóru, jednak z miernym skutkiem. Dopiero 24 czerwca 1985r. w auli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyto się pierwsze zebranie informacyjne dotyczące przyszłego chóru. Nauczycielski Chór "Con Anima" rozpoczął swą działalność 5 września 1985r. Powstał z inicjatywy osób kochających muzykę i śpiew: mgr Elżbiety Kobyteckiej metodyka ODN oraz mgr Józefa Sawionka, ówczesnego prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Toruniu. Chętni do śpiewania zebrali się pierwszy raz na próbie dnia 9 września 1985r. w auli ODN.
Dyrygentem chóru został mgr Roman Grucza, wykształcony muzyk o dużym autorytecie, silnej osobowości i ogromnych wymaganiach. To właśnie On stał się pomysłodawcą dźwięcznej nazwy chóru "Con Anima", co znaczy "z życiem". Dzień 26 października zapisał się w pamięci wszystkich chórzystów - było to pierwsze spotkanie z publicznością. Chór "Con Anima" wystąpił na inauguracji roku akademickiego w ODN. Program byt jeszcze skromny, ale występ bardzo udany.
Successes
Pierwszy sukces odnieśliśmy 15 czerwca 1986r., biorąc udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Chórów o Puchar Wice Wojewody Toruńskiego i Wojewódzkich Eliminacjach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej w Nowym Mieście Lubawskim. Zdobyliśmy brązowy medal w kategorii chórów mieszanych i nagrodę pieniężną w wysokości 10 tyś. oraz zakwalifikowaliśmy się do następnego konkursu, który odbył się w Poznaniu.
Repertoire
bd
Partners
bd
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·