• Language / язык

Chór "CONCENTUS"

KrajPoland
MiastoDziałdowo
Kod13-200
Adresul. Sportowa 1
Telefon
Skype
WWWhttp://chorconcentus.wordpress.com
Emailchorconcentus@gmail.com
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowamiędzypokoleniowy
Istnieje od1990
Języki komunikacji English, German, Polish,
Wpisano 2013-05-12
Zaktualizowano 2017-02-28
Moderator
Katarzyna Różycka
Profesjonalnynie
Dyrygent
Dominika Banach

W 1990 r. w Działdowie z inicjatywy panów Wojciecha Lipki, Grzegorza Wadeckiego na bazie scholi przy kościele św. Wojciecha, prowadzonej przez panią Danutę Czeczot powstał Concentus jako młodzieżowy chór mieszany. Od początku zespół tworzyli śpiewacy amatorzy, których połączyła wspólna pasja śpiewania. W swoim repertuarze zespół posiada utwory od muzyki dawnej do współczesnej, zarazem sacrum jak i profanum. W początkowym okresie działalności zespół w 1998 r. zdobył Srebrny Kamerton w 18 Ogólnopolskim Konkursie Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy oraz w latach 90-tych III miejsce na Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii. Chór koncertował kilkakrotnie za granicą m.in. w Danii oraz Austrii. Chór miał również wielką przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w oprawie muzycznej mszy św. z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. w Toruniu. Po dłuższej przerwie nastąpiła reaktywacja zespołu nastąpiła w 2012 r. W październiku 2016 r. chór brał udział w I Festiwalu Muzyki Sakralnej „Musica Vera” w Toruniu. Aby szerzej dzielić się swoją pasją i zamiłowaniem do muzyki chóralnej członkowie zespołu utworzyli „Stowarzyszenie Muzyczne Chór Concentus”. Obecnie chór prowadzi pani Dominika Szczepanik. Chór jest ważnym elementem na mapie kulturalnej miasta Działdowo, współpracuje z lokalnymi artystami, organizuje okolicznościowe koncerty muzyczne.
Repertuar
Sacrum i profanum
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze