• Language / язык

Chór Cordiale Coro - CORDIALE CORO

KrajPoland
MiastoAleksandrów Kujawski
Kod87-700
Adresul.Chopina 24
Telefon500177919
Skype
WWWhttp://www.cordialecoro.pl
Emailcordialecoro@cordialecoro.pl
Typ chóruchór żeński
Grupa wiekowadzieci
Istnieje od2008
Języki komunikacji Polish,
Wpisano 2013-07-03
Zaktualizowano 2016-06-07
Moderator Jaroslaw Dabrowski
Profesjonalnynie
Dyrygent
Jarosław Dąbrowski

W listopadzie 2008 r. powołuje i organizuje chór „ Cordiale Coro” – serdeczny chór. Nazwa to lapidarny opis naszej relacji między sobą i tej ukierunkowanej na zewnątrz , co pozwala nam poza koncertowaniem działać w przestrzeni społecznej charytatywnie nie ograniczonej geograficznie.

18 grudnia 2008 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim zaśpiewaliśmy inauguracyjny koncert. Wówczas byliśmy chórem mieszanym , z czasem zarzuciliśmy tę formę i staliśmy się chórem żeńskim realizującym się przy Szkole Muzycznej Do Mi Sol z siedzibą w Kolegium Kujawskim Księży Salezjanów.

Repertuar mamy w swej tematyce bardzo szeroki, muzyka sakralna, klasyczna i świecka, kolędy i pieśni pasyjne, patriotyczne i ludowe. Nie stronimy od muzyki rozrywkowej, która stała się dopełnieniem repertuaru i wrażliwym akceptowaniem współczesności.

Krótka historia naszego scenicznego bycia wypełniona intensywnością i witalnością zespołu to mnogość występów : program Cafe Lato w Telewizji Bydgoszcz , Ośrodek Chopinowski w Szafarni, koncerty w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Szczecinie , Nieszawie i w Berlinie dla Polonii.

Staramy się być chórem profesjonalnym , a więc poddajemy się ocenie biorąc udział w konkursach i festiwalach, uwieńczonych nagrodami : I miejsce w IV Wojciechowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Starogardzie Gdańskim w kwietniu 2012 r. oraz Srebrne Pasmo w IV Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Ziemi Chełmińskiej w październiku br.Srebrne Pasmo w V Wojciechowym festiwalu pieśni chóralnej w Starogardzie Gdańskim, III miejsce w VII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie.

Swoimi występami znaczymy uroczystości związane z kulturą naszego regionu . Zapewniamy również oprawę muzyczną ślubów i innych, okazjonalnych, ale ważnych wydarzeń.

Wrzesień 2010, Kraków - 100 lecie Roty. Śpiewaliśmy razem z kilkudziesięcioma chórami z całej Polski- przepiękne, emocjonalne kilkuset głosowe , emanujące radością oddanie hołdu tej tak polskiej pieśni.

Od 2010 roku organizujemy Spotkania Chóralne – Cantamus, zaś w roku 2012 rozpoczęliśmy nowy cykl pt. I Ogólnopolski Konkurs Chórów im św. Jana Bosko.

„ Cordiale Coro” – immanentnie wpisany w krajobraz kultury naszego miasta i regionu.
Osiągnięcia
I miejsce w IV Wojciechowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Starogardzie Gdańskim w kwietniu 2012 r.

Srebrne Pasmo w IV Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Ziemi Chełmińskiej w październiku 2012 r

I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim 2012r

Srebrne Pasmo w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie 2013r.

Srebrne Pasmo w V Wojciechowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Starogardzie Gdańskim, 2013r.

III miejsce w VII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych im. G.G. Gorczyckiego w Chełmnie 2013r.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze