We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Poznański Chór Chłopięcy

CountryPoland
CityPoznań
Zip code
Address
Phone number
Skype
WWWhttp://www.pchch.pl
Email
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since1945
Languages of communication
Entered 2008-09-22
Updated 2010-10-30
Moderator Justyna Dziuma
Professionalno
Conductor
Jacek Sykulski

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
Poznański Chór Chłopięcy wyrasta z bogatej wielkopolskiej tradycji chóralistyki chłopięcej, ma jednak ambicję otwierania jej na szeroko pojętą kulturę współczesną. W szacunku dla kanonu kultury i jej europejskich korzeni, odmładzamy sakralny styl wykonawczy chórów chłopięcych o sztukę bliską współczesnym słuchaczom. Muzyka wykonywana przez chór to przede wszystkim najpiękniejsze utwory napisane w XX i XXI wieku. Śpiewamy to, co naprawdę lubimy i co wnosi prawdziwą radość i wartość w dusze publiczności.
Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski (1924 - 1995) wybitny dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Zespół zarejestrował wiele płyt, dokonał światowych prawykonań znaczących dzieł kompozytorów współczesnych.

W latach 1992 - 2003 chór działał w ramach stowarzyszenia Poznański Chór Chłopięcy "Polskie Słowiki" pod kierownictwem Wojciecha A. Kroloppa. Chór znany był publiczności w wielu krajach świata.

Dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski - kompozytor i dyrygent, Współtwórcą nowej instytucji od podstaw był Marcin Poprawski - wicedyrektor ds. organizacyjnych, którego pracę kontynuuje Joanna Theuss. "Team" entuzjastów kieruje zespołem w którym pracują wspaniałe, utalentowane dzieci - najmłodsi profesjonalni muzycy w Poznaniu.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·