We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

ZESPÓŁ WOKALNY UNANIME - UNANIME

UNANIME Vocal Ensemble

CountryPoland
CityRZESZÓW
Zip code35-206
AddressBroniewskiego 26/48
Phone number600159077
Skype
WWWhttp://www.unanime.pl
Emailan.marek@interia.pl
Choir typezespół wokalny
Age Groupdorośli
Exists since2012
Languages of communication Czech, English, German, Italian, Polish, Russian, Ukrainian,
Entered 2014-05-30
Updated 2021-10-23
Moderator Anna Marek-kaminska
Professionalno
Conductor
Anna Marek-Kamińska

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
Oktet wokalny Unanime powstał w 2012 r. Zespół tworzą głównie absolwenci rzeszowskich uczelni. Celem zespołu jest odkrywanie i celebrowanie tradycji chóralnych z całego świata, pogłębianie wiedzy i rozwijanie techniki wokalnej, niezbędnej do jak najlepszego wykonania zróżnicowanego repertuaru chóralnego. Zespół Wokalny Unanime bierze czynny udział w koncertach w Polsce i zagranicą, które cieszą się uznaniem nie tylko słuchaczy, ale także przychylnością krytyków. W swoim repertuarze posiada utwory o tematyce sakralnej od renesansu do muzyki współczesnej oraz utwory rozrywkowe.
Zespół uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, koncertach i projektach artystycznych współpracując z instytucjami kultury na terenie całej Polski oraz zagranicą m.in otrzymując: III miejsce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie w 2012 r., II miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” w Tarnowie – wrzesień 2012r., Złote Pasmo na XXII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze (Czechy) - grudzień 2012 r; Srebrną Strunę na Małopolskim Konkursie Chórów „ o złotą strunę ” w Niepołomicach – kwiecień 2013r. oraz Brązowy Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Gaude Cante” w Bielsku–Białej – październik 2013r.
Oktet koncertował w krajach : Czechy (Praga) 2012, Słowacja 2013 r. (Żylina), Niemcy (2014 r.) Szwajcaria 2015 ( Bernio, Lucernie, Marly oraz na wysokości 2469 m n.p.m. na Przełęczy Świętego Bernarda.) Austria 2016 (Linz, Melk).
Oktet w 2014 wydał płytę a capella „ Pomódlmy się w noc Betlejemską”, dzieł współczesnych kompozytorów oraz jest w trakcie nagrań płyty „ Polonia”.
Współpracuje obecnie z chórami z Anglii, Niemiec, Austrii, Słowacji, Szwajcarii, Czech, Ukrainy i Włoch. Zespół chętnie podejmuje współpracę z chórami z całego świata.
Dyrektorem artystycznym zespołu jest dr Anna Marek-Kamińska.
Partners
Skład Zespołu
Samuela Łach- sopran
Katarzyna Bembenek- sopran
Edyta Kotula- alt
Karolina Potoczna- alt
Michał Kalista - tenor
Ryszard Pich- tenor
Krzysztof Tomecki - bas
Jakub Kiwała - bas
Anna Marek- Kamińska - dyrygent
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·