We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Insieme

Insieme

CountryPoland
CityKraków
Zip code31-221
AddressPapiernicza 2
Phone number
Skype
WWWhttp://
Emailinsieme.chor@gmail.com
Choir typechór mieszany
Age Groupmiędzypokoleniowy
Exists since2015
Languages of communication English, French, German, Polish, Spanish,
Entered 2015-09-17
Updated 2017-10-04
Moderator Marcin Wolkowski
Anna Górska
Professionalno
Conductor
Monika Bachowska

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
Chór Insieme (wł. razem) to inicjatywa uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie, którzy śpiewali tam pod ręką dr Moniki Bachowskiej.
Dr Monika Bachowska to dyrygent, chórmistrz i pedagog. Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej. W 2004 roku uzyskała tytuł Doktora Sztuki Muzycznej w dyscyplinie Dyrygentura. W latach 1998 – 2011 była śpiewakiem Chóru Polskiego Radia, który też niejednokrotnie występował pod jej ręką. Od 17 lat prowadzi orkiestrę Fresco Sonare, z którą nasz chór również planuje współpracować. Dyrygowała także takimi orkiestrami jak Corda Cracovia, Sinfonietta Cracovia, FMF Youth Orchestra i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej. Jako dyrygent zdobyła liczne nagrody podczas festiwali muzycznych. Dr Monika Bachowska współtworzyła nagrania dla Programu 2 Polskiego Radia. Współpracowała z takimi postaciami jak Krzysztof Penderecki, Maciej Małecki, Kaja Danczowska czy Jorge Cardoso. Od 2012 roku opiekuje się programami edukacyjnymi w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, prowadzi również Lusławicką Orkiestrę Talentów. W 2008 roku została wyróżniona Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej.
Nowo powstały chór podjął współpracę z Dworkiem Białoprądnickim. Dzięki uprzejmości dyrektor Renaty Lisowskiej od września zostały nam udostępnione sale do prób z pełnym zapleczem technicznym i socjalnym. W miarę rozwoju naszej działalności artystycznej będziemy także mieli możliwość wejścia do funkcjonującego w Dworku studia nagraniowego. Naszym głównym założeniem jest stworzenie zespołu kameralnego, składającego się z prawdziwych pasjonatów, otwartych na muzykę i współpracę.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 freeComments

Twój komentarz
Author: Marcin Wołkowski, Data : 2015-09-22 20:31
Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·