• Language / язык

I Festiwal Pieśni Radosnej w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim

Starting date2020-06-07
Ending date2020-06-28
Submission deadline2020-04-17
Country, CityPoland, Bieruń, Imielin, Chełm Śląski, Lędziny, Bojszowy
Event locationwybrane kościoły na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego
WWWhttps://www.facebook.com/festiwal.piesni.radosnej.pbl/
Entered 2020-03-15 by Malgorzata Kalinowska-przybylska
Description

I Festiwal Pieśni Radosnej w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim organizowany jest przez Powiat Bieruńsko-Lędziński we współpracy z Zarządami Chóru „Polonia” i Chóru „Harmonia” Bieruńskiego Ośrodka Kultury. Przeznaczony jest on dla amatorskich zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chórów złożonych między innymi z seniorów.
Śląsk słynie z tradycji śpiewaczych, licznych zespołów muzycznych, od folklorystycznych do wykonujących klasyczną muzykę chóralną, stworzonych przez poprzednie pokolenia, które przekazały tę pasję swoim dzieciom i wnukom. Chóry amatorskie tworzą swojego rodzaju społeczność, wielopokoleniową rodzinę, która mimo licznych rozgałęzień w najróżniejszych kierunkach wyrasta niczym drzewo z jednych korzeni, którymi jest miłość do muzyki dająca im energię do działania. Tymi korzeniami naszego śpiewaczego drzewa genealogicznego są chóry amatorskie, których seniorzy wiele lat temu pomagali powołać je do życia i rozwijać. Zainspirowało nas to do zainicjowania Festiwalu Pieśni Radosnej, w którym chcemy cieszyć się łączącą nas przez pokolenia pasją.
Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie lokalnych artystów w sąsiednich miejscowościach na terenie Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Przybliżenie społeczności muzyki wykonywanej nie przez profesjonalistów, ale właśnie amatorów bez limitu wieku, pasjonujących się śpiewem, ukazując tym, że muzyka jest dla wszystkich. Misją Festiwalu jest umożliwienie zespołom zaprezentowania się w środowisku, wyjścia poza swoją parafię, wśród zespołów o podobnym poziomie muzycznym. Organizatorom na sercu leży włączenie wszystkich zespołów, bez względu na wiek ich członków lub warsztat wykonawczy w środowisko odbiorców muzyki.
Festiwal nie ma charakteru konkursu. Ma on na celu w atrakcyjnej formie popularyzować muzykę chóralną w społeczności lokalnej. Dzięki koncertom amatorskich zespołów wykonujących drobne utwory zamiast dużych, skomplikowanych form muzycznych może zachęcić zainteresowanych słuchaczy do przyłączeniu się do chórów i poszerzania zainteresowań o wspólne muzykowanie.
Cykl koncertów odbywał się będzie w czerwcu, w niedzielne  popołudnia (7, 14, 21 i 28.06) w różnych kościołach na terenie Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Chóry przygotują program artystyczny na 20 minutowy występ po mszy św. wieczornej w jedną z niedziel czerwca.
W zależności od ilości chórów chętnych do udziału w festiwal na koncertach występować będą dwa lub trzy zespoły.
 
 
Kontakt:
Małgorzata Kalinowska-Przybylska – tel. 509-833-071
Andrzej Baron - tel. 504-057-519
e-mail: festiwal.piesni.radosnej.pbl@gmail.com
strona: www.facebook.com/festiwal.piesni.radosnej.pbl
 

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·