We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

X Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny ,,Canco Mediterrania,,Barcelona,Lloret de Mar .Międzynarodowy Konkurs Chóralny im.Pau Casalsa

10th International Choir Festival and Competition ,,Canco Mediterrania,, Barcelona, Lloret de Mar. International Pau Casals Choir Competition

Starting date2021-09-20
Ending date2021-09-26
Submission deadline2021-06-30
Country, CitySpain, Barcelona, Lloret de Mar
AddressPlaca de la Seu
WWWhttp://www.serrabrava.eu
Entered 2021-03-03 by Jaromir Pyzia
Description

X Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny "Canco Mediterrania" (10th International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania") i Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. Pau Casalsa odbędzie się w dniach 20-26.09.2021 w Barcelonie i w Lloret de Mar, turystycznej stolicy wybrzeża Costa Brava. Tegoroczny festival na pewno się odbędzie gdyż sytuacja pandemiczna w Hiszpanii i Europie  bardzo się poprawiła i już są chóry uczestniczące w festiwalu, które kupiły bilety lotnicze do Hiszpanii. Jury dokonując oceny chórów, będzie brało pod uwagę fakt, że większość chórów nie mogła normalnie funkcjonowac w okresie pandemii. Jest możliwość uczestnictwa chóru  w festiwalu  bez uczestnictwa w konkursie chóralnym.

Konkurs przeznaczony dla chórów mieszanych, chórow żeńskich, męskich i rozgrywany jest w pięciu grupach wiekowych: chóry seniora, chóry dorosłe, chóry młodzieżowe, chóry szkolne i chóry dziecięce, i w pięciu kategoriach muzycznych. Od 10 lat we wszystkich edycjach konkursu uczestniczą licznie także chóry polskie.
Istnieje możliwość udziału w festiwalu bez udziału w konkursie chóralnym.

Program festiwalu jest bardzo atrakcyjny i oprócz uczestnictwa w koncertach i w międzynarodowym konkursie chóralnym zapewnia niezapomniane przeżycia związane z pobytem w jednych z najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii - na wybrzeżu Costa Brava i w Barcelonie. Potwierdzają to bardzo pozytywne opinie polskich chórów, które uczestniczyły w dotychczasowych edycjach konkursu.

W tym roku festiwal będzie częścią akcji "Cała Polska śpiewa w domu" (#calapolskaspiewawdomu) organizowanej przez fundację Chórtownia. Zapraszamy wszystkich dyrygentów i chóry do uczestnictwa w tej akcji i propagowania kultury polskiej także na terenie Hiszpanii.   

Kontakt w języku polskim: Jaromir Pyzia +34 695 504 526, +34 972 198 138

Zapraszamy na stronę internetową festiwalu http://www.serrabrava.eu/pl

Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·