We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

6. Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT

6th International Choir Festival of Advent & Christmas Music MUNDUS CANTAT SOPOT 2023 16-17 Dcember,2023

Starting date2023-12-16
Ending date2023-12-17
Submission deadline2023-11-20
Country, CityPoland, Sopot
Event locationKościół pw. NMP Wniebowziętej Gwiazda Morza
Addressul. Kościuszki 19
WWWhttp://munduscantat.pl
Entered 2023-10-27 by Joanna Stankowska
Description

Szósta edycja Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT 2023 odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w Sopocie. Festiwal jest konkursem w czasie którego zespoły w nim uczestniczące staną w szranki i będą walczyć w kilku kategoriach wiekowych w kościele „Gwiazda Morza”. Chóry będą kolędować w wielu językach świata w różnych miejscach w Sopocie – Centrum Sopot, Kościele „Gwiazda Morza”, Urzędzie Miasta Sopot oraz w Kościele Chrystusowym mieszczącym się przy ul. Obrońców Westerplatte.

W sobotę 16 grudnia w porannych godzinach rozpoczną się przesłuchania w Kościele „Gwiazda Morza”. Chóry będzie oceniać profesjonalne jury, w skład którego będą wchodzić: dr hab. Beata Wróblewska i dr hab. Michał Kozorys i prof. Marcin Tomczak, przewodniczący jury. Zaraz po przesłuchaniach w Centrum Sopot chóry festiwalowe zaprezentują się szerszej publiczności. Tego samego dnia (sobota) o godz.15:30 również w Kościele Gwiazda Morza odbędzie się Koncert Finałowy wraz z ogłoszeniem wyników. Dowiemy się wtedy, który spośród uczestniczących w konkursie chórów okazał się najlepszy. Jeden z uczestników festiwalu zaprezentuje się sopockim seniorom w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Sopotu o godz. 17.00 w sobotę.

Zwieńczeniem festiwalu będzie coroczny koncert poświęcony pamięci Michaela Ray Dawidowa, który będzie miał miejsce w Kościele Chrystusowym (ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot) w niedzielę 15 grudnia o godz. 17. W programie koncertu usłyszmy Chór Festiwalowy SANS MUNDUS CANTAT pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej oraz Gdański Chór Lekarzy pod dyrekcją Michała Kozorysa. W trakcie koncertu będą zbierane pluszaki, słodycze oraz środki opatrunkowe dla dzieci ze szpitala w Kijowie na Ukrainie.

Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty wolny.

 

Location
Pliki do pobrania:

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·