We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

XXXIII Tyskie Wieczory Kolędowe

Starting date2024-01-14
Ending date2024-01-20
Submission deadline2023-12-18
Country, CityPoland, Tychy
Event locationZespół Szkół Muzycznych w Tychach
Addressal. Niepodległości 53
WWWhttps://kultura.tychy.pl/2023/10/27/konkurs-chorow-xxiii-tyskich-wieczorow-koledowych/
Entered 2023-11-02 by Magdalena Borucka
Description

Miejskie Centrum Kultury w Tychach i miasto Tychy zapraszają do udziału w coroczym konkursie odbywających się w ramach wielkiego kolędowego święta - Tyskich Wieczorów Kolędowych, które odbędą się już po raz 33.!

Sam festiwal potrwa w dniach 14-20 stycznia 2024 roku, Konkurs Chórów odbędzie się w ostatnim dniu kolędowego świętowania, czyli 20 stycznia 2024 r. o godzinie 9.00 (przesłuchania) i 15.30 (koncert laureatów).

 

Podzielmy się radością wspólnego muzykowania!
 
Zapraszamy chóry: żeńskie, męskie, dziecięce i mieszane, te świeckie i parafialne z całego kraju - dzięki mieszanej formule konkursu dajemy Wam szansę udziału w naszym kolędowym święcie w etapie przesłuchań nagrań, a podczas finału na żywo w Tychach wyśpiewanie sobie fantastycznych nagród i spotkania z pasjonatami tej formy radosnego uwielbienia!

Pula nagród w Konkursie wynosi 15.000 złotych (odpowiednio I nagroda – 8000 zł, II nagroda – 4000 zł, III nagroda – 3000 zł), występ w Koncercie Laureatów podczas finału Festiwalu 20 stycznia 2024 roku i płatny koncert podczas kolejnej edycji Tyskich Wieczorów Kolędowych w 2025 roku.


Zgłoszenia przesyłać należy w nieprzekraczalnym terminie 18 grudnia 2023 r. (UWAGA! PRZEDŁUŻONY TERMIN, ZAPRASZAMY!)

Do 20 grudnia 2023 r. nastąpi ogłoszenie wyników pierwszego etapu, w wyniku którego w finałowym występie na żywo w sobotę 20 stycznia 2024 r. wyłonione zostaną najlepsze chóry, które tego samego dnia wystąpią także w popołudniowym uroczystym koncercie laureatów.

Zgłoszone do konkursu nagrania zostaną ocenione przez komisję konkursową powołaną przez Organizatora konkursu, w skład której wejdą:
• ks. prof. dr hab. Antoni Reginek – muzykolog, konsultor komisji episkopatu Polski ds. muzyki sakralnej, członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych – przewodniczący jury,
• dr hab. Henryk Jan Botor – kompozytor, organista, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor artystyczny Tyskich Wieczorów Kolędowych,
Tadeusz Piszek – śpiewak, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach,
• prof. zw. dr hab. Jan Ballarin – śpiewak operowy, pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Muzycznej w Katowicach,
• mgr Tomasz Giedwiłło – dyrygent, muzyk, nauczyciel, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach,
• dr Dominika Kawiorska – dyrygent w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, teoretyk muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach
 

Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·