We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

XVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Wielkopostnej - Kielno 2024

Starting date2024-03-16
Ending date2024-03-16
Submission deadline2024-01-31
Country, CityPoland, Kielno
Event locationKościół św. Wojciecha
Address84-208 Kielno ul. Jeziorna 6
WWWhttp://www.gcksir.szemud.pl
Entered 2023-11-30 by Jadwiga Kuczkowska
Description

Szanowni Państwo,
 
zapraszamy chóry i zespoły chóralne z całego kraju na XVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Wielkopostnej - Kielno - 2024. Do tej pory Festiwal funkcjonował pod nazwą Pomorski; od 2024 przyjmuje tytuł Ogólnopolskiego. Festiwal od lat prezentuje bogactwo pieśni pasyjnych i wielkopostnych oraz upowszechnia piękno i wartości moralne płynące z muzyki. Festiwal w Kielnie poprzez swój wyjątkowy charakter wnosi znaczący wkład do kultury narodowej i regionalnej. Kultywuje pieśni wielkopostne w ich pierwotnej, wręcz "surowej" wersji, promuje pieśni w języku kaszubskim oraz twórczość pomorskiego kompozytora Stanisława Kwiatkowskiego (1930-2010).

Wydarzenie adresowane jest do amatorskich chórów świeckich, akademickich i kościelnych różnych wyznań. Festiwal ma formułę konkursu z podziałem na kategorie. Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne oraz statuetki.
Szczegółowe informacje znają Państwo w regulaminie Festiwalu na stronie organizatora www.gcksir.szemud.pl oraz kartę zgłoszenia uczestnictwa. Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku www.facebook.com/OgolnopolskiFestiwalSzemud

Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·