• Language / язык
 
Chór: ვაჯთა ფოლკლორული ანსამბლი ”მძლევარი”
Miejsce wydarzenia: Rynek
Adres: Białystok, Rynek
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2017-07-26
Godzina rozpoczęcia: 16:00:00
Dostępne tłumaczenia:

Koncert gruzińskiego zespołu MDZLEVARI

Koncert gruzińskiego zespołu MDZLEVARI
W ramach festiwalu Podlaska Oktawa Kultur można będzie usłyszeć w lipcu 2017 fantastyczny gruziński chór chłopięco-męski "Mdzlevari"

Chór chłopięco-męski "Mdzlevari" to jeden z najlepszych gruzińskich zespołów wykonujących zarówno gruzińską muzykę ludową z wielu regionów, jak i chóralny repertuar klasyczny. W jego skład wchodzi ponad 80-osobowy chór dziecięcy oraz 13-osobowy chór zawodowy. Misją "Mdzlevari" jest przybliżać kulturę gruzińską słuchaczom na całym świecie, dlatego chór ten często koncertuje w Europie oraz w Azji. W "Mdzlevari" Chórtownia zakochała się od pierwszego wejrzenia: utwory w ich wykonaniu znajdują się m.in. na płycie "The Sound of Europe II".

Dyrygent zespołu, Kachaber Onaszwili, wybitny muzyk i pedagog, jest również stałym gościem festiwalu chóralnego w Kamczii w Bułgarii, gdzie prowadzi warsztaty z muzyką gruzińską dla uczestniczących chórów. 

W tym roku "Mdzlevari" można będzie usłyszeć w Polsce w Białymstoku, Ciechanowcu, Wasilkowie i Hodyszewie w ramach znanego w Polsce festiwalu folklorystycznego "Podlaska Oktawa Kultur".

Szczegółowy program festiwalu znajduje się poniżej w linku.

Poniżej jeden z najbardzeij fascynujących gruzińskich utworów, "Chakrulo", w wykonaniu Mdzlevari.

Zobacz także
Lokalizacja


Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze