• Language / язык
 
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2018-05-14
Godzina rozpoczęcia: 09:00:00
Dostępne tłumaczenia:

XI Małopolskie Warsztaty Chóralne

XI Małopolskie Warsztaty Chóralne

W dniach 13-14 maja w Krakowie odbędą się Małopolskie Warsztaty Chóralne. W tym roku świętujemy 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert finałowy 14 maja o godz. 13 w Teatrze Ludowym. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!  Warsztaty poprowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniami dzielić się będą z uczestnikami. Autorem i koordynatorem projektu jest prof. Stanisław Krawczyński, Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie. Jedyne w regionie Małopolski warsztaty, skierowane do zespołów chóralnych i prowadzone przez profesorów z Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Największy wkład merytoryczny w warsztaty ma Profestor Stanisław Krawczyński, Rektor Akademii Muzycznej.

Jest to wydarzenie organizowane dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. Umożliwia ono zespołom chóralnym oraz ich dyrygentom profesjonalną edukację muzyczną na poziomie akademickim oraz daje im możliwość zaprezentowania się przed krakowską publicznością.

W trakcie dwudniowych warsztatów uczestnicy (ok 200 osób z kilku lub kilkunastu chórów młodzieżowych) pracują w zespołach pod nadzorem pedagogów z Akademii Muzycznej, którzy podpowiadają rozwiązania, wskazują na problemy oraz proponują kierunki rozwoju. Wszyscy uczestnicy opracowują zaproponowane przez prowadzących utwory. Ponadto, dyrygenci biorą udział w lekcjach indywidualnych. Pomiędzy zajęciami i próbami organizowane są wydarzenia towarzyszące. W finale wszyscy uczestnicy łączą się w jeden chór i usłyszeć ich można w otwartym dla publiczności koncercie finałowym.


 Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies