III Międzynarodowy Konkurs Chórów Bielsko-Biała 2007
program konkursuW dn. 20-21 października 2007 w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej odbędzie się III Międzynarodowy Konkurs Chórów w ramach XI Święta Pieśni „Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera pod patronatem Wojciecha Kilara.
Lista uczestników:
Frauenchor Hűrth - Republika Federalna Niemiec
Brevis - Bielsko-Biała
Hejnał - Bielsko-Biała
Cantus Cordis - Wołomin
Grodziski Chór Bogorya - Grodzisk Mazowiecki
Collegium Cantorum – Chełmno
Cantores Veiherovienses - Wejherowo
Vox Nymburgensis - Republika Czeska
Carmen - Białystok
Harmonia - Cieszyn
Ad una corda - Republika Słowacka
Calvi Cantores – Knurów
Musica Viva - Poznań
Chór Duszpasterstwa Akademickiego Dar - Rybnik
program konkursu:
20.10. (sobota)
przesłuchania konkursowe w godz. 9.30-14.15
koncerty popołudniowe:
Mazańcowice – kościół p.w. św. Marii Magdaleny, godz. 16.30
Collegium Cantorum - Chełmno
Dar - Rybnik
Hejnał - Mazańcowice
Kozy Małe – kościół p.w. Najświętszej Rodziny, godz. 16.30
Calvi Cantores – Knurów
Cantus Cordis – Wołomin
Wrzos – Głębowice
Bystra Krakowska – kościół p.w. Najdroższej Krwi Pana Jezusa, godz. 16.30
Frauenchor Hurth – Niemcy
Cantica – Bystra
Carmen – Białystok
Wadowice – Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, godz. 18.00 (oprawa muzyczna Mszy św. i koncert)
Musica Viva – Poznań
Vox Nymburgensis – Republika Czeska
Ad Una Corda – Słowacja
Bielski Chór Kameralny – Bielsko-Biała
Godziszka – kościół p.w. Matki Bożej Szkaplerznej, godz. 17.00
Brevis – Bielsko-Biała
Akord – Żywiec
Grodziski Chór Bogorya – Grodzisk Mazowiecki
Bielsko-Biała (Aleksandrowice) – kościół p.w. św. M. M. Kolbego, godz. 16.30
Harmonia – Cieszyn
Osieczanie – Osiek
Zasolnica – Porąbka
Zebrzydowice – Dom Kultury, godz. 16.00
Cantores Veiherovienses – Wejherowo
Echo – Zebrzydowice
21.10. (niedziela) oprawa muzyczna Mszy Św.
Wadowice – Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, godz. 10.30
Frauenchor Hurth – Niemcy
Bielsko-Biała (Aleksandrowice) – kościół p.w. św. M. M. Kolbego, godz. 12.00
Cantus Cordis – Wołomin
Biery – kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 11.00
Collegium Cantorum – Chełmno
Bielsko-Biała – Katedra św. Mikołaja, godz. 11.00
Carmen – Białystok
Bielsko-Biała – kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, godz. 12.00
Ad Una Corda – Słowacja
Bielski Chór Kameralny – Bielsko-Biała
Bielsko-Biała – kościół p.w. św. Stanisława, godz. 11.30
Calvi Cantores – Knurów
Bielsko-Biała – kościół p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, godz. 10.30
Vox Nymburgensis – Republika Czeska
Mazańcowice – kościół p.w. św. Marii Magdaleny, godz. 11. 00
Cantores Veiherovienses – Wejherowo
Hejnał - Mazańcowice
godz. 15.00 ogłoszenie wyników konkursu i koncert finałowy